Weryfikacja zadań zakończona

Zakończył się etap weryfikacji wniosków zgłoszonych do IV edycji budżetu obywatelskiego. Pełna lista zadań poddanych pod głosowanie to aż 548 pozycji.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Częstochowie, w dzielnicy Częstochówka-Parkitka, pomiędzy ulicami: Okulickiego, Św. Rocha i Św. Krzysztofa wraz z uzasadnieniem i prognozą oddziaływania na środowisko   Na podstawie art. 17 pkt 9 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (jt. Dz.U. z 2017 r., poz. 1073) i art. 39 ust. 1 pkt 2 ustawy […]

Ogłoszenie o naborze

Prezydent Miasta Częstochowy ogłasza nabór kandydatów na członków komisji w czasie głosowania nad propozycjami zadań do budżetu obywatelskiego w Częstochowie.

Nabór wniosków zakończony

Zakończył się nabór wniosków do IV edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy wykazali się dużą kreatywnością. W tym roku wpłynęło jeszcze więcej propozycji zadań niż w poprzedniej edycji.

Mapa pełna pomysłów

Fabryka czekolady, SPA dla zwierząt, bezpłatna pływalnia dla dzieci, wypożyczalnia gokartów – to tylko niektóre z propozycji do realizacji w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego, jakie pojawiły się podczas happeningu „Nowa mapa Częstochowy”, w minioną sobotę, 29 lipca, na Placu Biegańskiego.

Happening BO 2018 – tworzymy nową mapę Częstochowy

W sobotę, 29 lipca br., na Placu Biegańskiego zostanie narysowana wielka mapa Częstochowy. Znajdą się na niej inwestycje, które już powstały w ramach budżetu obywatelskiego oraz pomysły na nowe przedsięwzięcia. Przyjdź na Plac i dowiedz się w jaki sposób możesz zmienić swoje miasto!

Rusza nabór wniosków!!

Masz pomysł? Już 10 czerwca możesz zrobić pierwszy krok do jego realizacji!   Warsztaty kulinarne, a może taneczne? Zwody sportowe, kurs robienia kosmetyków ekologicznych, a może kwietna łąką w mieście? Pomysłów do budżetu obywatelskiego może być tyle ilu jest mieszkańców.   Jutro początek IV edycji budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Do tej pory zrealizowaliśmy już […]

Warsztaty dla NGO – „Człowiek z krwi, kości i stereotypów”

Zapraszamy przedstwicieli częstochowskich NGO na bardzo ciekawe warsztaty „Człowiek z krwi, kości i stereotypów”, które odbędą się 29 czerwca w sali Błękitnej w Pałacu ślubów przy ul. Focha 19/21 w godzinach 11.00-15.00.   Obszar działania organizacji pozarządowych to miejsce, w którym empatii, tolerancji i otwartości na drugiego człowieka jest najwięcej. Jak pielęgnować w sobie te […]

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Częstochowie w dzielnicach Zawodzie-Dąbie i Stare Miasto pomiędzy ulicami: Targową, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Aleją Jana Pawła II, Aleją Wojska Polskiego oraz terenami Galerii Jurajskiej   Na podstawie art. 17 pkt 9 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym […]

Czekamy na wasze opinie

Zapraszamy do udziału w ewaluacji zakończonej III edycji budżetu obywatelskiego. Częstochowa jest miastem, w którym zasady dotyczące budżetu obywatelskiego tworzymy wspólnie.