Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Częstochowie w dzielnicach Zawodzie-Dąbie i Stare Miasto pomiędzy ulicami: Targową, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Aleją Jana Pawła II, Aleją Wojska Polskiego oraz terenami Galerii Jurajskiej   Na podstawie art. 17 pkt 9 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym […]

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Częstochowie, w dzielnicy Mirów, przy ulicy Mstowskiej.   Na podstawie art. 17 pkt 9 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2016 r., poz. 778 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr 309.XXIV.2016 Rady Miasta […]

Wyniki głosowania mieszkańców

W głosowaniu wzięło udział ponad 22 000 osób, które oddały 20 866 ważnych głosów. Częstochowianie głosowali w punktach do głosowania, za pośrednictwem poczty i przez internet.

Wygrali demokrację

Wielkie emocje towarzyszyły pierwszej częstochowskiej „Grze o budżet”. W sobotę, 8 października, 60 uczestników gry zasiadło przy 6 stołach dyskusyjnych. Częstochowa jest trzecim Polskim miastem, w którym odbyła się taka rozgrywka.

Gra Miejska „Aktywnym być – to wcale nie wada”

Kolejne przedsięwzięcie w naszym mieście na rzecz aktywizacji obywatelskiej osób starszych. Organizatorem gry jest Stowarzyszenie Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej, które do udziału zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki Częstochowy, mających ukończony 60 rok życia.

Festyn sąsiedzki w dzielnicy Ostatni Grosz

28 czerwca 2016 r. przy al. Niepodległości 27 odbył się festyn sąsiedzki organizowany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. W trakcie pikniku Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wraz z Liderami BO promowali III edycję budżetu obywatelskiego i wspólnie zachęcali mieszkańców dzielnicy Ostatni Grosz do składania wniosków.

Mobilna Pracownia BO

Wspólnie z Polskim Instytutem Mediacji i Integracji Społecznej zapraszamy do mobilnej pracowni BO!!!